Znajdź odpowiedź na każde pytanie

Centrum pomocy IC Project

Witaj w miejscu, które oferuje odpowiedź na każde Twoje pytanie. Wyszukaj to, chcesz znaleźć lub przejdź po kolei przez nasze bogate materiały edukacyjne. Enjoy.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Instrukcja
Obsługi

Video
Poradniki

FAQ
Q&A

Pomoc IC Project

Lista tematów

Wiki

Poznaj możliwości Wiki, czyli tzw. bazy wiedzy firmowej.

Wiki, czyli baza wiedzy firmowej. Specjalny moduł IC Project, w którym umieścisz w nim najważniejsze pliki firmowe. Cała wiedza firmowa, zawsze dostępna z każdego miejsca na świecie dla wybranych przez Ciebie osób. 

Instrukcje, procedury, regulaminy, umowy? Owszem. Wszystko w jednym miejscu. 

Wiki to nie tylko pliki i załączniki, ale również pełny edytor tekstowy. W związku tym możesz oczywiście załączać pliki w dowolnym formacie, ale masz również możliwość do tworzenia całkowicie nowych wpisów tekstowych. To duża zaleta i wygoda. 

W naszym module Wiki, który służy do zarządzania wiedzą firmową możesz tworzyć przeróżne kategorie (foldery). Dzięki temu wszystko będzie poukładane, a pracownik zawsze będzie wiedział, gdzie musi kliknąć, aby znaleźć konkretny dokument, którego poszukuje.

Dodawanie kategorii i artykułu do Wiki

Wejdź do menu Wiki. Jeżeli dopiero rozpoczynasz pracę z modułem Wiki musimy dodać kategorię, czyli inaczej mówiąc folder.

Kliknij w  nadaj nazwę kategorii i wybierz status Aktywna i zaakceptuj przyciskiem .

Teraz możesz dodać nowy artykuł. Kliknij  i uzupełnij dane. Nadaj nazwę artykułu, możesz określić jego lokalizację, czyli w której kategorii (folderze) ma się on znajdować. Wybierz także jego status: aktywny (dostępny dla Twoich pracowników) lub nieaktywny, Wpisz treść artykułu korzystając z edytora tekstowego. Gdy już wszystkie będzie gotowe, kliknij w 

Dodawanie załączników do Wiki

Załączniki do Wiki możesz dodawać dopiero wtedy, gdy już masz dodaną kategorię i artykuł

Przejdź zatem to wybranej kategorii i wybierz artykuł, do którego chcesz dodać załącznik. 

Teraz kliknij w  ujrzysz okno dodawania plików.

Metodą drag & drop (przeciągnij & upuść) upuść pliki w to okno i wybierz . Możesz także skorzystać z dodatkowych opcji dodawania plików. 

Zarządzanie treścią Wiki

Będąc na widoku ogólnym modułu Wiki możesz zarządzać kategoriami i artykułami, oczywiście jeśli masz do tego odpowiednie uprawnienia.

Pamiętaj, że za pomocą symbolu  możesz zmieniać status danej kategorii / artykułu na aktywny / nieaktywny. Natomiast za pomocą  możesz edytować lub usuwać treści

Jeżeli chcesz usunąć załącznik artykułu, przejdź do wybranej kategorii, następnie wejdź do wybranego artykułu. 

W sekcji zaznaczonej na czerwono kliknij w  i wybierz usuń. Potwierdź swój wybór przyciskiem . Twój załącznik zostanie usunięty.