Znajdź odpowiedź na każde pytanie

Centrum pomocy IC Project

Witaj w miejscu, które oferuje odpowiedź na każde Twoje pytanie. Wyszukaj to, chcesz znaleźć lub przejdź po kolei przez nasze bogate materiały edukacyjne. Enjoy.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Instrukcja
Obsługi

Video
Poradniki

FAQ
Q&A

Pomoc IC Project

Lista tematów

Czym jest moduł obłożenia?

Nowy moduł obłożenia pracą to kompleksowe centrum planowania pracy dla całego zespołu. W tym miejscu zaplanujesz pracę na długie tygodnie, a wszystko zostanie ukazane na wizualnych wykresach dla każdego z użytkowników, aby Twój plan był wręcz perfekcyjnie przygotowany.

Moduł obłożenia został zbudowany na wizualnych wykresach, które sygnalizują poziom obłożenia dla każdego użytkownika. Specjalny kolor (zielony) będzie wskazywał, czy użytkownik w danym dniu ma poprawne obłożenie, zbliża się określonej granicy (żółty), czy już tę granicę przekroczył (czerwony) i jest przeciążony. Aby sprawdzić szczegóły obłożenia na dany dzień, wystarczy najechać kursorem na wykres, a sprawdzisz jak kształtują się moce przerobowe.

Obłożenie to również połączenie wykresów z zadaniami, które wpływają na obłożenie danego użytkownika. Wystarczy, że klikniesz przy użytkowniku na strzałkę w dół, a wtedy zobaczysz specjalny timeline z zadaniami dla tego użytkownika. Timeline pozwala nie tylko na kontrolowanie zadań, które wpływają na dane obciążenie, ale też wszelkie zmiany i manewry w planie pracy całych zespołów. Z łatwością możesz zmienić daty zadania poprzez jego przeciągnięcie, skrócenie bądź wydłużenie, a te zmiany bezpośrednio zobaczysz w obłożeniu na wykresie.

Pamiętaj, że algorytm tego modułu działa na kilku istotnych danych:

– zaplanowanym czasie na zadaniu dla użytkownika

– czasie trwania całego zadania (kiedy zadanie się rozpoczyna, a kiedy ma zaplanowany termin)

– dostępności każdego z użytkowników (musisz wyznaczyć dostępność użytkowników)

– dniach wolnych w całej firmie (dni wolne są wykluczane z wyliczania obłożenia)

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat modułu obłożenia, przejdź przez kolejne artykuły w tej kategorii z naszego centrum wsparcia. Przejdźmy wspólnie przez najważniejsze etapy.

Poznaj moduł w formie naszego specjalnego poradnika: